פניה אישית מהרוכב לנוהג – מאמר אורח מאתר אחר – רן שושני

בקטגוריות: מאתרים אחרים

19 ינו' 2012

לאחרונה נהרג חבר יקר שלי בתאונת דרכים עם אופנוע, זה בחלט לא הפוסט הראשון לשנת 2012 שהייתי רוצה לפרסם אחרי של פרסמתי כאן כלום כל כך הרבה זמן.
כתושב חו"ל ורוכב אופנוע בישראל בעבר (שאני עדיין לא יודע איך צלחתי את החיים עד היום בדרכים בישראל) יש הבדל עצום בכבישים בכלל עם תרבות הנהג הישראלי.
אני לא מצפה לשום תגובות שלכם כאן בייחוד מטופשות כמו ב-וואלה או YNET

האחד חשוף והשני מוגן, שניהם מתקיימים על הכביש, אך לא בסימביוזה. רן, רוכב האופנוע פונה באופן אישי אל נהגי המכוניות בישראל

 

שלום לך, כן אתה, אתה, זה שיושב בקופסה מוגן מפגעי מזג האוויר, לצלילי המוזיקה שלך, עסוק בפתרון בעיות העולם, ואוחז בהגה המכונה המופלאה שלך, על סוסיה, כריות האוויר שבה, ריפודי העור והדיבורית. אתה שבבוקר עם הקפה צקצקת בלשונך למראה הכתבה על האופנוען שנהרג, וחשבת מתוך חוסר ידע שלא באשמתך, כמה מסוכן האופנוע הזה.

אתה רואה לא רואה אותי מדי יום בכבישים, לא פעם אנחנו משיקים מראות בפקקים ואתה קצת מתרגז שאני עוקף אותך ותופס את המקום לפניך ברמזור, עם יד על הלב, כמה פעמים רצית להתחלף אבל חששת לבטא זאת בקול?

לפעמים אתה מתרגז עלי, מהיר כזה, חסר אחריות, אפילו קראת לי בשמות, "מתאבד", "תורם איברים", "ברברי", אני אפילו זוכר את הפעמים שבמתכוון גרמת לי לסטות קצת ממסלולי, דווקא, רק בשביל להרגיז, אולי קצת להרגיש טוב יותר עם עצמך. חסמת אותי ברמזור להוכיח לי שאתה "חזק" יותר, לחנך אותי.

במפגש ביננו אני תמיד סובל יותר, פרט למעיל וכמה פלסטיקים אין לי הגנות מולך, אני תלוי בך, בגחמות שלך, במקצועיות שלך, הערנות שלך, הציות שלך לחוקים יקבעו את נתיב חיי. אין בינינו מאבק אמיתי, אני אפילו לא תופס את המקום שלך, קרוב לוודאי שעד שתשלב הילוך אני כבר אהיה רחוק ממך ומי שיעכב אותך שוב תיהיה מכונית אחרת.

כשתצא לרגע מהמכונית ואני ארד מהאופנוע, איש לא יבדיל בינינו, בתור בסופר, באוטובוס למילואים, בקופת חולים. אפילו קנינו אותה מתנה לילדה שמחכה בבית, ושכחנו את יום הנישואין של האישה. אנחנו לא אויבים, להיפך אני מקל עליך ואתה אפילו לא יודע, יכולתי להיות המכונית לפניך בפקק,
אבל אני לא, אני מסכן את חיי, סובל קור וחום ועשן, משלם ביטוח שערורייתי, משקיע באבזרי בטיחות ומוציא הון על אחזקת האופנוע שלי מתוך אהבה אמיתית, אני חוסך לך מקום חנייה בעיר ועל יד הבית, ולא מצפה לתמורה.

 אין לי ציפיות או בקשות מוגזמות ממך, רק כמה עקרונות פשוטים, תהיה ערני בנהיגה, אל תפתיע אותי. כשאתה משנה נתיב תאותת, אל תחתוך אותי, כי כאשר אני נועל גלגלים רוב הסיכויים שאגמור על הכביש. כשאתה יוצא מהחנייה/צומת/נתיב חפש אותי היטב, סיבוב פרסה מסוכן לי מאוד אל תפתיע אותי! אל תגנוב אור אדום, שמור על הזכויות שלי וציית לחוק ושנינו נוכל לחזור הביתה בשלום.

*פורסם במקור בפורום אתר האופנוענים "פולגז"

טופס תגובות

אודות הבלוג

הבלוג המתחדש של ישי

פרטים בהמשך

פוסטים

    image002360 headsetbig cardesktop spacelogmeinBlackBerryBoldScreenShotHebrew (42)
  • ישי: לא יודע מה להגיד לך אני אישית עברתי למכשיר אנדרויד כי ה [...]
  • סקריפטים: אפל חברה חצופה. רכשתי iPhone ואני מרוצה מאוד מהמכשיר, הדבר [...]
  • איציק: ללא הצעצועים, לא היינו מסתדרים. [...]
  • GPX: אהלן ישי יש גם ב-$2.77 http://www.mobilityfreak.co.il/index.php?q=node/4834 GPX [...]
  • אסף אדלר: מה עושה הבלותות' [...]

קטגוריות

פרסומות

Twitter Feed

Error: Twitter did not respond. Please wait a few minutes and refresh this page.

קטגוריות

hogan outlet hogan outlet online louboutin soldes louboutin pas cher tn pas cher nike tn pas cher hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher woolrich outlet woolrich outlet pandora outlet pandora outlet